Sportovní soutěže

  • PDF
  • Tisk
  • Email

Sportovní soutěže

Školní rok 2013/2014 začal pro sportovce obchodní akademie jako každoročně již v září účastí ve středoškolském atletickém poháru Corny. Školu reprezentovalo družstvo dívek ve složení: Kristýna Löfflerová, 3. B; Monika Peterková, 4. A; Denisa Wunschová, 3. A; Jitka Šurečková 2. B; Markéta Fojtlová 3. A; Denisa Doležalová, 4. A; Alexandra Křížová, 4. C; Teraza Pilátová, 1. B; Dagmar Pyskatá, 4. C; Silvie Purerová, 3. C a Kristýna Jahodová, 2. A. Družstvo chlapců bylo sestaveno převážně ze žáků SPŠ a za obchodní akademii reprezentoval Tomáš Novák ve skoku vysokém. Dívky se umístily celkově na třetí příčce, chlapci obhájili 2. místo. V září jsme se jako škola také poprvé zúčastnili Poháru University obrany v Brně. Školu reprezentovalo smíšené družstvo: Martin Galetka, Peter Veselský a Denisa Wunschová, všichni ze 3. A.

Hoši se dále svědomitě připravovali k Poháru Josefa Masopusta 2013/2014 v kopané. Po výhře v okrskovém kole postoupili do okresního kola a zde obhájili také první místo a tím si zabezpečili postup do krajského kola, které se uskuteční v dubnu 2014. Sestava družstva: 15 chlapců z OA: Lukáš Stojkovič, 4. B; Matěj Wallish, 3. C; Ondřej Pohanka, 3. B; Tomáš Horčička, 2. B; Tomáš Novák, 3. A; Jan Hloch, 4. C; Adam Koprivňanský, 4. B; Filip Šanda, 4. A; Radek Svoboda, 2. A; Viktor Kacr, 2. A; Dominik Kunický, 3. B; Filip Kratochvíla 3. C a 2 žáci SOU, a to: Lubor Slunský a Marek Otáhal.

V říjnu jsme uspořádali pro naše studenty jako každoročně školní kolo ve skoku dalekém dívek i chlapců. I když rekordy školy nebyly překonány i vzhledem ke chladnému počasí,  byla nejlepší skokankou Kristýna Löfflerová ze 3. B, výkonem 435 cm a první místo hochů získal s 498 cm Lukáš Stojkovič ze 4. B. Mezi vítěze tříd patří u dívek s nejvyrovnanějšími výkony 4. A a nejlépe pak skákali hoši ze 4. B.

Měsíc listopad letos patřil volejbalu. Hoši ze všech tří součástí naší školy: Filip Kratochvíla, 3. C; Tomáš Görner, SPŠ; Tomáš Šenk, 4. C; Marek Hél, SPŠ; Filip Neugebauer, SOU; Jan Hloch, 4. C; Filip Hunkař, 2. B; Lukáš Stojkovič, 4. B a Dominik Kunický, 3. B získali na turnaji středních škol v Mikulově pomyslnou stříbrnou medaili. Dívkám, Marie Backová, Monika Peterková, Barbora Neuhauserová, Lenka Tichánková (všechny ze 4. A) a  Ivona Časná, Michaela Charvátová, Dagmar Pyskatá, Kristýna Sokolová (všechny ze 4. C), se nepodařilo obhájit loňské okresní vítězství a po součtu všech odehraných bodů (a kontumační výhře družstva z Mikulova) klesly až na čtvrté místo.

V prosinci se konal turnaj SŠ ve florbalu chlapců. Hoši z obou škol (SPŠ i OA) - za obchodní akademii: Michal Papiernik a Jan Vlašic, oba 4. A; Dominik Kunický, 3. B; Peter Veselský a Tomáš Novák, oba 3. A zabojovali a získali svým prvenstvím nárok na postup do krajského kola, které proběhne v březnu příštího roku.

Jsme rádi, že se naši studenti věnují sportovním i dalším tělovýchovným a tanečním aktivitám, a přejeme jim do dalších sportovních klání hodně úspěchů.

Mgr. Ludmila Láníčková

vedoucí předmětové komise TEV

 

Zkuste hledání

Nová maturita

logocermat

Aktuality, novinky

Oficiální stránky školy (odkaz viz. níže)

http://www.spsbv.cz

Informace o příjimacím řízení zde