SROP 3.1

  • PDF
  • Tisk
  • Email

Centrum celoživotního vzdělávání a multimediální výuky

V přízemí školy, hned vedle hlavního vchodu do budovy, byla 1. února 2006 slavnostně otevřena moderně vybavená učebna Centra celoživotního vzdělávání a multimediální výuky.
Finanční prostředky na tuto novou učebnu získala škola formou investičního projektu Společného regionálního operačního programu (SROP) z Evropské unie, od státu a od Jihomoravského kraje jako svého zřizovatele.

foto ucebny

Vybavení učebny

Učebna je vybavena 35 stolními počítači řady AC Office s procesory Intel Pentium4, které jsou připojeny na internet pevnou linkou o rychlosti 4 Mbps. Učebna je propojena do lokální sítě pomocí výkonného serveru Hewlett Packard a síťového operačního systému Microsoft Server2003. Instalované webové kamery umožňují pořádat v učebně videokonference. Výuku je možné doplňovat promítáním učitelského monitoru na dálkově ovládané plátno, obdobně je možná projekce z nosičů DVD a kazet VHS. Ozvučení místnosti zajišťuje výkonná reprosoustava systému domácího kina. Celkový komfort doplňuje účinná klimatizace.

Žákovské stanice pracující pod operačním systémem Windows XP Profesional, lze na nich vyučovat kancelářský balík Office od firmy Microsoft, tvorbu webových stránek v programu FrontPage, zpracování digitálních fotografií pomocí Zoner PhotoStudio, výuku psaní všemi deseti prsty metodou ZAV, výuku cizích jazyků pomocí programu firmy LangMaster, účetnictví a daňovou evidenci Pohoda a celou řadu dalších výukových programů na přání uživatelů. Výuka může být umocněna využitím interaktivní tabule, testovacího zařízení a vizualizéru.

vizualizer

Cílem našeho projektu SROP bylo získat velkou, moderní didaktickou technikou vybavenou učebnu ve které by bylo možné kombinovat výuku studentů Obchodní akademie a občanů z Břeclavi a přiléhajících obcí. Hlavně v odpoledních a večerních hodinách slouží učebna jako Centrum celoživotního vzdělávání k výuce řady vzdělávacích kurzů pro dospělé. S ekonomickou podporou EU v nich nabízíme těm, kteří v době svých studií neměli možnost naučit se ovládat  moderní informační technologii kurzy práce s PC, výuku cizích jazyků  a dalších klíčových kompetencí, které uplatní člověk 21. století ve svém  každodenním životě.

Multimediální učebna je studentům a účastníkům kurzů „Centra“ k dispozici denně od 7.00 do 18.00. Institucím, které mají zájem o její využití pro vlastní vzdělávání je pronajímána za cenu režijních nákladů – kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Zkuste hledání

Nová maturita

logocermat

Aktuality, novinky

Oficiální stránky školy (odkaz viz. níže)

http://www.spsbv.cz

Informace o příjimacím řízení zde