OABV web site - Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Školní rok 2012/2013

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Školní rok 2012/2013

Termín:                2. března – 8. března 2013
Ubytování:           Středisko volného času LORIEN Nekoř
Vedoucí kurzu:   Mgr. Ludmila Láníčková
Instruktoři: Mgr.  Jaroslav Pekárek, Mgr. Maroš Ščerbík, Mgr. Jakub Král
Lékařka:              MUDr. Lydie Izakovičová-Hollá, PhD.
Účastníci:            žáci 2. ročníků
Výcvik:                  Orlické hory – Říčky

Na lyžařský výcvikový kurz jsme odjížděli v sobotu 3. března 2013 do školského rekreačního zařízení LORIEN v Nekoři. Ubytování bylo na dobré úrovni, většinou ve čtyřlůžkových pokojích v počtu tří až čtyř žáků. Vlastní výcvik lyžařských a snowboardových dovedností proběhl v Říčkách v Orlických horách na sjezdovkách všech obtížností podle pohybové úrovně jednotlivých žáků. Během výcviku jsme měli dobré sněhové podmínky, ráno byly svahy vždy velmi dobře připraveny, odpoledne vzhledem k měknutí sněhu byla jízda na sjezdovkách náročnější. Dny byly slunečné, občas trošku zafoukalo, ale jinak jsme měli, co se týče počasí, velmi vydařený týden. Poslední den v době našich závodů bylo sice podmračeno, ale většina žáků se účastnila této školní soutěže s velkým nasazením. Třetí den odpoledne v době povinného půldenního volna jsme navštívili Ústí nad Orlicí. Relaxace a celkové uvolnění znavených svalů v bazénu, včetně pobytu v parní sauně i ve vířivce, byla velmi příjemná a zároveň jsme si užili i trochu legrace na tobogánu. Večery byly mimo jiné věnovány přednáškám o technice a metodice lyžování a snowboardingu, přípravě a mazání výzbroje, nebezpečí hor, historii lyžování a snowboardingu. Podívali jsme se také na dovednosti našich žáků - lyžařů i snowbordistů, které natočili instruktoři na kameru. Žáci tak měli možnost si uvědomit chyby, které na svahu dělají a následující den si je snažit při jízdě opravovat.
Na závěr kurzu jsme již tradičně uspořádali závody ve slalomu a sjezdu pro lyžaře a obřím slalomu pro snowboardisty. Výsledky závodů jsou uvedeny na školní nástěnce. Poslední večer jsme ocenili nejlepší závodníky a pak následoval karneval. Celkové hodnocení kurzu je velmi dobré: žáci se zlepšili ve svých dovednostech, absolvovali závody a v neposlední řadě strávili několik dní v krásném zimním horském prostředí. A co se týče třídních kolektivů? Společně prožitý týden posílil jejich kamarádské vztahy nejen v rámci jedné třídy. Jistě budou po letech rádi vzpomínat na své zážitky.
Také finanční zajištění celého kurzu bylo vzhledem k probíhající krizi v našem státě velmi dobré. Žákům se vrátila téměř jedna šestina vložené částky, což určitě potěší rodiče a tyto prostředky tak mohou svým dětem poskytnout třeba na zajištění školních výletů v červnu.

• Výsledky soutěží

 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Zkuste hledání

Nová maturita

logocermat

Aktuality, novinky

Oficiální stránky školy (odkaz viz. níže)

http://www.spsbv.cz

Seznam žáků 1. ročníků pro školní rok 2021/2022 - zde