Výukový program ZAV

  • PDF
  • Tisk
  • Email

Program ZAV je využívaný naší školou v hodinách výuky písemné elektronické komunikace.

ZAV je metoda individuální distanční výuky, která je prostřednictvím internetu řízená z jednoho pracoviště a která se v současné době označuje jako „e-learning“. Používá se na naší škole v hodinách písemné a elektronické komunikace v 1. a 2. ročníku.

Značka ZAV vznikla z příjmení autora metody, Jaroslava Zaviačiče, vicemistra světa v psaní na stroji ze šedesátých let, trenéra družstva Rakouska ze sedmdesátých let a od devadesátých let trenéra reprezentantů ČR v soutěžích z oblasti zpracování textů.

O kvalitě tohoto produktu svědčí ocenění ministryně školství z roku 2005, kdy byl vyhodnocen jako nejlepší počítačový výukový program v České republice.

Historie výukové metody ZAV spadá až do roku 1962, kdy pan Zaviačič začal aplikovat své postupy u soutěžících na psacím stroji. Od roku 1990 převedl svou výuku na počítačem řízenou, zpočátku šířenou na disketách a využívající operační systém DOS. Mezi první školy v republice, testující „e-learning“ patřila i Obchodní akademie Břeclav. Přechodem na OS Windows a využitím internetu se výuková metoda masově rozšířila na středních, základních i vysokých školách u nás i v zahraničí.

Metoda ZAV je určena jednak pro hromadnou školní výuku jednak pro individuální domácí výuku. Respektuje schopnosti žáků a čas věnovaný studiu. Účastník kurzu prochází řadou cvičení, u každého má stanoven výkon, kterého má dosáhnout. Pokud jej splní, postupuje na další cvičení, pokud ne – opakuje předchozí cvičení.

ZAV IV. generace

Výuka ZAV nezačíná „F“ nebo dokonce dvojicí „F“ – „J“ podle autorů dřívějších metod, kteří se domnívali, že prsty jsou při výuce psaní nejdůležitější a neznali ještě špatné dopady symetrie, umožňuje velmi rychle se naučit (nebo dokonce i přeučit z metody „všema dvěma“) psát naslepo. Už po 200 cvičeních jsou probrána písmena představující 84,6 % českého textu, po 400 více než 99 %. Od cvičení 601 se probírají jen málo časté znaky české klávesnice, od 1201 je klávesnice probraná a je možno pokračovat speciálními cvičeními pro nácvik vyšší rychlosti a přesnosti.

 

Sazebník kurzovného (domácí licence ZAV)

licence malá (1 - 600, 601 - 1200, nebo 1201 - 3000) Kč 300 včetně DPH

licence střední (1 - 1200, 601 - 3000) Kč 500 včetně DPH

licence velká (1 - 3000) Kč 600 včetně DPH.

 

Licenci je možno zakoupitu u Ing. Zapletalové. 

Program ZAV ke stažení zde.

 

Zkuste hledání

Nová maturita

logocermat

Aktuality, novinky

Oficiální stránky školy (odkaz viz. níže)

http://www.spsbv.cz

Informace o příjimacím řízení zde