FORUM BILINGUALE

  • PDF
  • Tisk
  • Email

V roce 2003 byl naší škole poprvé představen projekt FORUM BILINGUALE jako komunikační centrum a zprostředkovatel v oblasti vzdělání na základě dvojjazyčnosti. Tento projekt zaštiťuje Český spolek Komenský ve Vídni v čele s předsedou panem Ing. Karlem Hanzlem ve spolupráci s partnerskou bilingvní školou Komenského ve Vídni,jejíž ředitelkou je paní Helena Huberová.

(Fotografie z Takeshi international)

Projekt je zaměřen na spolupráci s partnerskými školami v České a Slovenské republice. Oblasti spolupráce jsou hospodářství, média, kultura a sport.

Naše škola se od počátku zúčastňuje akcí v rámci tohoto projektu. Na organizaci se podílejí němčináři (Mgr. Klimovičová) a sportovní stránku zajišťuje Ing. Šedá.

Přehled akcí:

Mezinárodní sportovní den v Břeclavi(18. června 2004)

Na programu bylo divadelní představení „Rebelové“ – muzikál v provedení studentů gymnázia Komenského z Vídně.
Naše škola uspořádala pro vídeňské studenty i spolužáky z břeclavské průmyslovky a slovenské obchodní akademie ze Seredi volejbalový turnaj smíšených družstev, který jsme po právu vyhráli.

Takeshi international (Červen 2004, Červen 2005, Červen 2006, Červen 2007)

Na Takeshi jezdí naši studenti velmi rádi. Jsou to dovednostní hry a soutěžení v krásném prostředí koupaliště ve Vídni-Schwechatu po vzoru japonskýh her.
Studenti šplhají, loví předměty z vody, přecházejí „pontonový“ most z pneumatik, házejí do koše, hledají předměty skryté v písku, nalévají vodu do děravých nádob, … Základem je šikovnost, umění poradit si, rychlost i sportovní zdatnost. Zatím vyšlo vždy i počasí.
Účastníci přijíždějí z mnoha českých a slovenských škol, takže se jich sejde kolem dvou set. Soutěží vždy dívčí a chlapecká mužstva po 11-15 členech.
Daří se nám i slušné umístění,rok 2004 přinesl dívkám 3. místo, klukům 5. místo, v r. 2005 si děvčata a kluci umístění prohodili, v roce 2006 byli kluci čtvrtí a děvčata šestá, v roce 2007 byli kluci i děvčata třetí (výsledky v české a slovenské vídni)

Fotogalerie:

Sportovní den ve Vídni(Září 2005)

Sportovní utkání tříčlenných družstev v atletických disciplínách (běh,skok do dálky, vrh koulí). Opět se účastní několik škol z České republiky. Obstáli jsme se ctí, naše zástupci obsadili i pěkná čelní místa. V roce 2005 obsadila Jana Vlašicová 1. místo a David Lanžhotský 2. místo v soutěži jednotlivců.
V roce 2006 jsme se akce nezúčastnili.
 

Zkuste hledání

Nová maturita

logocermat

Aktuality, novinky

Oficiální stránky školy (odkaz viz. níže)

http://www.spsbv.cz

Informace o příjimacím řízení zde