OABV web site - Šenovský datel 2012

Talent z břeclavské „obchodky“

Žákyně 2. ročníku břeclavské obchodní akademie Klára Pohlová obsadila 2. místo                   v celostátní soutěži Šenovský datel 2012.  

Tato soutěž v psaní všemi deseti prsty na počítačové klávesnici je určena žákům druhých ročníků středních škol a talentům ze základních škol. V letošním osmém ročníku se soutěžící utkali ve třech disciplínách. Absolvovali opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Celé klání odstartoval pan Jaroslav Zaviačič, vicemistr světa v psaní na stroji a autor výukového programu ZAV. Přítomna byla i devítinásobná mistryně světa ve zpracování textů na počítači paní Helena Zaviačičová. 

Mezi šedesáti osmi žáky ze čtyřiadvaceti škol z celé České republiky se žákyni Kláře Pohlové z OA v Břeclavi opravdu dařilo. Již v bodovaném tréninku obsadila 3. místo. Při samotné soutěži pak byla ve dvou opisech druhá a v jednom pátá. Za 4 917 bodů jí patří celkové druhé místo v kombinaci jednotlivců. Zejména výkon 478,7 čistých úhozů za minutu při opisu s penalizací 10 úhozů za chybu je příslibem dobrého umístění v blížících se dalších soutěžích. Sošku pro vítěze, datla ťukajícího do klávesnice, si ze Šenova u Nového Jičína odnesla Karolína Foukalová z Rožnova pod Radhoštěm.


Ing. Jana Dyčková

zástupkyně ředitele


Klára Pohlová
Klára Pohlová
Image Detail Image Download
 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Zkuste hledání

Nová maturita

logocermat

Aktuality, novinky

Oficiální stránky školy (odkaz viz. níže)

http://www.spsbv.cz

Seznam žáků 1. ročníků pro školní rok 2021/2022 - zde